شنبه 23 آذر 1398
EN

خبرگزاري

رییس ستاد مدینه: از هما سپاسگزاریم؛ کار انتقال حجاج بخوبی پیش می رود

رییس ستاد مدینه: از هما سپاسگزاریم؛ کار انتقال حجاج بخوبی پیش می رود
رییس ستاد حج و زیارت در مدینه منوره از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به دلیل انجام پروازهای منظم حجاج قدردانی کرد و گفت که کار انتقال حجاج به عربستان بدون هیچ مشکلی و طبق برنامه پیش می رود.

«ناصر حویزاوی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج افزود: ظرف چهار روز گذشته تاکنون بیش از شش هزار زائر با پروازهای ایران ایر از شهرهای مختلف کشور به مدینه منتقل شده اند و این رقم تا پایان امروز به 7 هزار و 300 نفر خواهد رسید.
وی افزود: بر خلاف برخی نگرانی ها، خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی از ناحیه هما در زمینه انتقال حجاج رخ نداده است و پروازها طبق برنامه انجام می شود.
رییس ستاد مدینه با بیان اینکه روزانه بین 8 تا 9 پرواز برای انتقال حجاج ایرانی به عربستان انجام می شود، خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط مناسب جوی و برنامه ریزی های هما، برخی پروازها حتی تعجیل داشته و تا 40 دقیقه زودتر از موعد مقرر به زمین نشسته است.
رییس ستاد مدینه، همکاری ماموران فرودگاه عربستان سعودی را نیز در زمینه پروازهای ایران ایر، مطلوب توصیف کرد و گفت که از این نظر هم هیچ مشکلی نداریم.
وی افزود: دولت عربستان، تشریفات ورود زائران را در فرودگاه با سرعت مناسبی انجام می دهد و خوشبختانه، تاکنون مشکلی ایجاد نشده است.
حویزاوی در عین حال  به حجاج و زائران ایرانی خانه خدا توصیه کرد با توجه به فرایند بازرسی و انتقال بار مسافران در فرودگاههای عربستان، از آوردن وسایل الکترونیک غیرضروری نظیر لپ تاپ و تبلت خودداری کنند.
کار انتقال حجاج ایرانی به عربستان از روز دوشنبه گذشته آغاز شده و قرار است تا اواسط مردادماه، این رقم به 86 هزار و 500 تن در قالب 580 کاروان برسد.
پروازهای تمامی حجاج و دست اندرکاران ایرانی حج تمتع 98 توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) صورت می گیرد.
آخرین کاروان ایران قرار است طبق برنامه 17 شهریور خاک عربستان را ترک کند.

برچسب ها : حج، حج تمتع، حج98

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.