یکشنبه 06 خرداد 1403
EN

خبرگزاري

عربستان تزریق واکسن کرونا را شرط پذیرش زائران حج اعلام کرد.

  • 13 اسفند 1399
  • 09:16
  • حج تمتع
  • 65 دیدگاه
  • 1452 بازدید
  • Article Rating
عربستان تزریق واکسن کرونا را شرط پذیرش زائران حج اعلام کرد.
وزیر بهداشت عربستان تزریق واکسن کرونا را شرط اصلی برای پذیرش شرکت‌کنندگان در مراسم حج سال آینده عنوان کرد.

وزیر بهداشت عربستان پذیرش شرکت‌کنندگان در مراسم حج سال آینده را مشروط به تزریق واکسن کرونا دانست و از آن به عنوان شرط اصلی مشارکت در مناسک حج نام برد.

 

توفیق الربیعه گفت: دریافت واکسن کرونا برای افرادی که مایل به شرکت در مراسم حج هستند، لازم و ضروری است زیرا یکی از شرایط مشارکت در مراسم حج آینده است.

 

وزیر بهداشت عربستان با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته تزریق دوزهای واکسن کرونا به شرکت کنندگان در مناسک حج و عمره ، گفت: ما باید نیروهای دست اندرکار مورد نیاز جهت راه اندازی مراکز بهداشت در مکه مکرمه و مشاعر مقدسه و مدینه منوره و گذرگاه های ورود حجاج برای ادای مناسک حج در سال ۲۰۲۱ میلادی را تامین و فراهم کنیم.

 

با این سخنان وزیر بهداشت باید منتظر بود که نحوه پذیرش و سهمیه‌ کشورها به چه صورت انجام خواهد گرفت.

 

برپایه این گزارش، سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اخیرا به ارسال نشدن دستورالعمل بهداشتی برای کشورها از سوی سعودی‌ها و آمادگی ایران برای اعزام زوار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به ویژه زدن واکسن، بهبود کنترل بیماری و درمان‌های به موقع اشاره کرد و گفت: چندی پیش نشستی بین رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر بهداشت برگزار شد که دکتر نمکی بابت تامین واکسن حجاج کشورمان قول مساعد خود را اعلام کرد.

 

گفتنی است سال گذشته نام‌نویسی از متقاضیان سفر حج تمتع برای سال ۹۹ انجام شد و بسیاری از زائران در روزهایی که کرونا چندان شناخته شده نبود برای تشرف به سرزمین وحی ثبت‌نام کردند و پس از آن سازمان حج و زیارت نیز جلسات و کلاس‌های آموزشی را با توجه به شرایط موجود به صورت آنلاین برگزار کرد. اما با وجود آمادگی ایران برای اعزام زائران به حج ، سعودی‌ها از نپذیرفتن زائران خارجی خبر دادند و در نهایت در حج تمتع امسال افراد ساکن عربستان مشارکت کردند.