یکشنبه 06 خرداد 1403
EN

خبرگزاري

بازدید مسئولان حوزه حج و زیارت ازروند آزمایشی ثبت نام زائران عمره

  • 15 آبان 1402
  • 17:09
  • 0 دیدگاه
  • 132 بازدید
  • Article Rating
بازدید مسئولان حوزه حج و زیارت ازروند آزمایشی ثبت نام زائران عمره

مسئولان حوزه حج و زیارت از فرآیند نام نویسی زائران سفرهای عمره در سامانه فاخر بازدید کردند و در جریان روند ثبت نام زائران قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه به اتفاق آقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت امروز با حضور در سالن جلسات دفتر فناوری اطلاعات این سازمان از اقدامات انجام شده برای آغاز نام نویسی از زائران سفرهای عمره بازدید کردند.
دراین بازدید که چند تن از معاونین و مدیران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت نیز حضور داشتند نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و همراهان با توضیحات آقای مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح، برنامه ، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان حج و زیارت در جریان نحوه ثبت نام زائران عمره در سامانه فاخر قرار گرفتند.
آقای فرشید با اشاره به اقدامات انجام شده برای بروزرسانی سامانه فاخر جهت آماده سازی فرآیند ثبت نام از زائران عمره همزمان با از سرگیری این سفر، اظهار داشت: در حوزه عمره از ۱۵ نرم افزار استفاده می شود و سامانه فاخر اصلی ترین سامانه و پیشخوان ورودی زائر است.
دراین بازدید از چند نفر از زائران به صورت صوری و آزمایشی ثبت نام بعمل آمد و روند نام نویسی تا مرحله پرداخت وجه آزمایش شد.
بر پایه این گزارش، سرپرست حجاج ایرانی دراین بازدید ازمسئولان حوزه حج و زیارت و مهندسان دست اندرکار در روند بروز رسانی سامانه فاخرخواست به نحوی برنامه ریزی کنند تا زائرانی که سند اولویت دار در اختیار دارند در کوتاه ترین زمان بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند و در روند فعالیت سامانه نیز خللی ایجاد نشود.حجت الاسلام والمسلمین نواب با یادآوری سرعت اینترنت درنقاط مختلف کشور، بر لزوم اطلاع رسانی بیشتر به زائران در خصوص فرآیند نام نویسی تاکید کرد و توصیه هایی به مسئولان ذی ربط جهت تسهیل امور ثبت نام و پیشبرد این فرآیند ارائه داد.
این گزارش حاکیست دراین بازدید رئیس سازمان حج و زیارت نیز در خصوص نحوه پرداخت وجه سفر عمره توصیه هایی بیان کرد و خواستارهماهنگی با بانک های عامل برای فراهم کردن زمینه لازم جهت تسهیل در امر پرداخت هزینه سفر توسط زائران شد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پایان این بازدید از زحمات و تلاش های دست اندرکاران تهیه این سامانه تقدیر کرد و گفت: تلاش کنید اگر اشکالی وجود دارد خود شما برطرف نمایید و برای استقرار سامانه و اجرای فرآیند نام نویسی در سطح کشور اقدامات لازم انجام و هماهنگی صورت گیرد.