یکشنبه 09 مهر 1402
EN

خبرگزاري

برنامه تلویزیونی گفتمان هفته از شبکه خاوران درخصوص الزامات سفر اربعین

  • 26 مرداد 1402
  • 10:39
  • 1 دیدگاه
  • 47 بازدید
  • Article Rating
برنامه تلویزیونی گفتمان هفته از شبکه خاوران درخصوص الزامات سفر اربعین

برنامه تلویزیونی گفتمان با حضور دستگردی مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی و سرهنگ زنگویی رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان از شبکه خاوران در مورخ 25 مردادماه 1402  

دستگردی مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: تاکنون 18 هزار نفر در استان در سامانه سماح برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کرده اند که 16 هزار و 400 نفر مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کرده اند. وی افزود: از 18 هزار نفری که برای ثبت نام اقدام کرده اند، 16 هزار نفر بسته بیمه ای خود را انتخاب و فرآیند ثبت نام را کامل کرده اند.

دستگردی با اشاره به اینکه حدود 11 هزار نفر با خودروی شخصی به مرز اعزام خواهند شد، گفت: اتوبوس، قطار و هواپیما دیگر وسایلی هستند که اعزام زوار به مرز را انجام خواهند داد.

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پیش بینی می کنیم از فردا ثبت نام در سماح افزایش یابد، گفت: در عراق شلوغی زیادی به واسطه حضور زیاد زائران وجود دارد که از زوار می خواهیم حتما در سماح ثبت نام کنند و خود را بیمه کنند تا بتوانند در صورت بروز مشکل، از مزایای بیمه استفاده کنند. دستگردی مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی در ادامه برنامه گفتمان شبکه خاوران گفت: برنامه ریزی شده تا از روز 27 مرداد فرآیند اعزام زوار به کشور عراق آغاز شود و مردم حتما با برنامه ریزی برای سفر اقدام کنند.

وی افزود: افرادی که مسن هستند و شرایط خاصی دارند دقت بیشتری داشته باشند؛ در روزهای اول ممکن است برخی موکب ها به راه نیفتاده باشند و موکب ها در کاظمین نیز از دوم شهریور فعال می شوند.

دستگردی با بیان اینکه زوار در عراق آگاهی از مسیرها داشته باشند تا مشکلی برای آن ها پیش نیاید، بیان کرد: یکی از مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید، حمل مواد مخدر است که می تواند سبب بروز مسائل متعددی هم برای زائر و هم برای مسئولین کشور در عراق شود.

 مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به گرمای هوا در عراق افزود: زوار در ساعاتی که هوا خنک تر است پیاده روی داشته باشند و آمادگی مالی نیز داشته باشند تا برای آن ها موضوعی پیش نیاید.

وی گفت: ارز نیز به قیمت دولتی توزیع خواهد شد که تا سقف 200 هزار دینار به هر زائر داده می شود و زوار برای پرداخت کرایه ها حتما پول در اختیار داشته باشند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

kate
kate پنجشنبه, 26 مرداد,1402 13:25
Aluminium is one of the most popular materials for alloy cnc machining – here are six reasons why. If you ask any CNC machining manufacturer then they would point out how easy it is to machine. Aluminium is very dimensionally stable so you can cut a lot of it away and still keep residual stress in check.