یکشنبه 06 خرداد 1403
EN

خبرگزاري

دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت گرامیداشت هفته حج

  • 02 خرداد 1402
  • 20:30
  • 0 دیدگاه
  • 109 بازدید
  • Article Rating
دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت گرامیداشت هفته حج

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی، به مناسبت گرامیداشت هفته حج و دهه کرامت، دست اندرکاران و کارگزاران حج استان خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند روز سه شنبه مورخ 2 خردادماه 1402 در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

در ابتدای دیدار حسین دستگردی مدیر حج وزیارت خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته حج و دهه کرامت و همچنین سالروز فتح خرمشهر و نیز گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، از آیت الله عبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان بجهت برگزاری این نشست تشکر و قدردانی کرد. سپس ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج ،  گفت؛ برای اینکه زائر با آمادگی کامل به سفر حج مشرف شود بدین منظور تعداد ۱۲ جلسه آموزشی، توجیهی و مسائل و بایدها و نبایدهای سفر برای زائرین برگزار گردیده است. در ادامه به موضوع آمار زائرین اعزامی و همچنین زمان پروازهای زائرین حج استان از فرودگاه بیرجند پرداخت و گفت تعداد 2121 نفر زائر از استان به سرزمین وحی مشرف خواهند شد که همه کاروانها مدینه بعد هستند و تاریخ اعزام آنان حدود 13 تا 16 خردادماه سالجاری از فرودگاه بیرجند به فرودگاه جده خواهد بود.

در ادامه آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند بیان کرد بسیاری از مشکلات جامعه امروزی به واسطه فاصله گرفتن از زندگی توحیدی است و بشر اگر خالص شود حق روشن است و  وی با اشاره به اینکه حج یک زیر ساخت برای تمدن نبوی است، گفت متأسفانه از این زیر ساخت به درستی استفاده نکرده‌ایم، دشمنان ما در عناد و دشمنی خود به صورت تخصصی برنامه‌ریزی می‌کند. وی افزود: یکی از اهداف دشمن از بین بردن آثار اسلامی است که این آثار علاوه بر جنبه‌های معنوی از حیث اقتصادی، گردشگری و میراث فرهنگی اهمیت دارد، هدف از انقلاب بازگشت به اسلام حقیقی با همه زوایای آن است، هر زائر حج تمتع یک سفیر برای انقلاب اسلامی است و از این جهت ملاقات او با مردم جهان و گفت و گوی با آنان از اهمیت فوق‌العاده ای دارد.

 آیت الله عبادی با تأکید بر اهمیت خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام اظهار کرد: عوامل حج با کاستن از دغدغه‌های زائران این عزیزان را در رسیدن به اهداف خود یاری می‌کنند، برقراری ارتباط با کشورهای اسلامی و همسایه از جمله کشور عربستان از جمله سیاست‌های خوب دولت است که این موفقیت‌های دولت سیزدهم را باید برای مردم بازگو کرد. 

عکسهای مرتبط