یکشنبه 30 خرداد 1400
EN

خبرگزاري

دیدار با خانواده شهیدمنای شهرستان بیرجند بمناسبت ۲۲اسفندماه روز بزرگداشت شهداء

  • 23 اسفند 1399
  • 12:05
  • 0 دیدگاه
  • 75 بازدید
  • Article Rating
دیدار با خانواده شهیدمنای شهرستان بیرجند بمناسبت ۲۲اسفندماه روز بزرگداشت شهداء

به گزارش روابط عمومی حج وزیارت خراسان جنوبی، همزمان با ۲۲اسفندماه روز بزرگداشت شهدا، مدیرحج و زیارت استان به همراه نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان با خانواده شهید ولی اسمعیلی دیدار و گفتگو کردند.

 

مدیر حج و زیارت استان هدف از دیدار با خانواده شهدای منا را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای منا و حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و ارج نهادن مقام شامخ آنها دانست.

 

نوفرستی افزود: همه شهداء جایگاه خاصی دارند اما شهدای منا ویژگی هایی دارند که از بقیه شهداء متمایز می شوند.این شهدا در اوج عبادت به شهادت رسیدند، اگر حج را قله عبادت ببینیم که آیات و روایات نیز اینگونه است این شهدا در لباس احرام و در منا که اوج عبادت و بندگی است به شهادت رسیدند.

 

حجت الاسلام والمسلمین اوحدی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج وزیارت استان خراسان جنوبی در این دیدار با برشمردن درجات شهداء گفت: شما خانواده محترم شهداء به گفته امام راحل چشم و چراغ این ملت هستید و با صبر و متانت خود درس بزرگی را به ما داده اید.

در پایان این دیدار با قابی منقش بنام حضرت امیرالمومنین علی(ع) را بیانگر بود از خانواده شهید اسمعیلی تجلیل بعمل آمد.

 

شایان ذکر است استان خراسان جنوبی در حج۹۴ تعداد ۵شهید درحادثه دلخراش منا و ۱شهید در حادثه سقوط جرثقیل درصحن مسجدالحرام به فیض شهادت نائل آمدند.

 

🕋روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی🕋

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.