یکشنبه 22 تیر 1399
EN

خبرگزاري

جلسه هماهنگی کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی (ع) برگزار شد.

جلسه هماهنگی کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی (ع) برگزار شد.

جلسه هماهنگی کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی (ع) رأس ساعت 13 بعدازظهر روز شنبه مورخ 16/06/98 در محل سالن جلسات مدیریت حج وزیارت خراسان جنوبی تشکیل شد.
در این جلسه که با حضور اعضای کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین استان برگزار شد بعد از تلاوت کلام الله مجید، آقای نوفرستی مدیر حج وزیارت خراسان جنوبی درخصوص اقدامات انجام شده و فرایند ثبت نام و اعزام زائرین به اربعین حسینی (ع) بیان داشت
در سال جاری بر اساس تکلیفی که توسط کمیته مرکزی ستاد اربعین کشور تعیین شده وظیفه ثبت نام و اعزام زائرین اربعین به کمیته ثبت نام و اعزام که مسئولیت آن با مدیریت حج و زیارت استان میباشد واگذار شده است.وی افزود:
با عنایت به دستورالعمل ستاد اربعین، متقاضیان میبایست با مراجعه مستقیم به سامانه سماح به آدرس http://samah.haj.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و برای ورود به مرز رسید ثبت نام در سامانه سماح و گذرنامه معتبر را همراه داشته باشند. آقای نوفرستی از آمادگی تعداد 35 دفتر و شرکت خدمات زیارتی در سطح استان بهمراه 6 دفتر موقت در شهرهای آیسک،سه قلعه،دیهوک، عشق آباد، درح وارسک جهت ثبت نام زائرین در سامانه مذکور خبر داد.مدیر حج و زیارت استان ادامه داد طراحی یک نرم افزارموبایلی جهت هدایت افراد و اشیاء گمشده در طول مراسم اربعین توسط کمیته ثبت نام و اعزام در دستور کار قرار دارد.وی از متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین خواست ثبت نام خود در سامانه سماح را به روزهای پایانی موکول ننمایند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین اوحدی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج وزیارت استان با اشاره به اینکه امسال بدون مراجعه به دفاتر زیارتی امکان ثبت نام متقاضیان از طریق سامانه وجود دارد بیان داشت برای انسجام بخشی گروهها دشواریهایی وجود دارد که میبایست سرگروهها موظف شوند در جلسات آموزشی شرکت کنند تا آمادگی کامل را قبل از رسیدن به مرز و خاک عراق داشته باشند.ایشان با توجه به فعالیت گسترده گروهها و فرقه های انحرافی درعراق لزوم آشنایی زائرین با این جریانها را قبل از سفر ضروری دانستند.
سپس جناب آقای دبیری مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی و دبیر ستاد اربعین استان ضمن اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص تسهیل شرایط سفر زائرین با پیش بینی امکانات رفاهی وآماده نمودن زیرساختها از دستگاههای فرهنگی خواست در حوزه های اعتقادی زائرین با بصیرت افزایی و آگاهی بخشی و گوشزد نمودن بحث های امنیت در سفر، آمادگی مواجهه با تبلیغات گسترده جریانهای انحرافی در کشور عراق را در زائرین ایجاد نمایند. آقای دبیری با توجه به آسیبهای اعتقادی و اجتماعی متوجه زائرین در این سفر به فعالیتهای گسترده جریانات معاندین و اتحرافی... اشاره نموده و افزود این جریانها ضمن تلاش برای تاثیرگذاری بر زائرین از طرق مختلف نظیر ایجاد موکب و تبلیغات گسترده، ورصد عملکرد زائرین در طی این مراسم سعی دارند با هجمه سازی از طریق سایت،خبرگزاریها و شبکه های اجتماعی در اختیار در راستای تخریب فرهنگ شیعی و جمهوری اسلامی ایران گام بردارند. وی از زائرین خواست ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند و با توجه به مزایای سفر اربعین بصورت گروهی و کاروانی در افزایش امنیت، کاهش ترافیک ... از متقاضیان این سفر خواستند سفر خود را بصورت کاروانی دنبال نمایند.این جلسه پس از تبادل نظر اعضا در پایان با مصوباتی همراه بود.

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

ajbogubr
ajbogubr ﺳﻪشنبه, 19 فروردین,1399 11:22
1
ajbogubr
ajbogubr ﺳﻪشنبه, 19 فروردین,1399 11:22
1
jmqyftcg
jmqyftcg ﺳﻪشنبه, 19 فروردین,1399 11:56
1
jmqyftcg
jmqyftcg ﺳﻪشنبه, 19 فروردین,1399 11:56
1