ﺳﻪشنبه 31 اردیبهشت 1398
EN

خبرگزاري

اربعین حسینی| زائران اربعین بدون داشتن روادید اجازه ورود به عراق ندارند

اربعین حسینی| زائران اربعین بدون داشتن روادید اجازه ورود به عراق ندارند

به گزارش خبرگزای تسنیم از بیرجند، ابوالفضل نوفرستی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: امسال دشمنان به صورت جدی به دنبال تفرقه‌افکنی در میان مسلمانان هستند تا از برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم اربعین جلوگیری کنند.

وی افزود: باید برای جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان از ایجاد درگیری‌ها خودداری شود و کنسولگری موقت عراق به مدت یک ماه برای صدور روادید در بیرجند مستقر است.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود هر روز 500 نفر برای اربعین از استان ثبت‌نام کنند و ثبت نام متقاضیان اربعین حسینی از ساعت 9 صبح 5 مهرماه در سامانه سماح آغاز شده است.

نوفرستی با اشاره به اینکه در استان خراسان جنوبی 33 دفتر خدمات زیارتی فعال است افزود: با توجه به حضور تمام مذاهب در راهپیمایی بزرگ اربعین زائران به عنوان سفیران انقلاب رعایت احترام به دیگر زائران را داشته باشند.

وی با بیان اینکه 8 دفتر موقت ثبت‌نام زائران اربعین در شهرهای سه قلعه، مود، درح، عشق آباد، دیهوک، خضری، آیسک، دشت بیاض و آرین شهر فعال است گفت: براساس اعلام ستاد مرکزی اربعین هزینه صدور روادید اربعین و خدمات بیمه درمانی 377 هزار و 700 تومان است.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: مدت مجاز زائران برای اربعین حداکثر یک ماه است و امسال به هیچ وجه کسی بدون داشتن روادید اجازه ورود به کشور را عراق ندارد.

نوفرستی با بیان اینکه نباید هیچ وجه نقدی از متقاضیان برای ویزا دریافت شود و همه هزینه‌ها از درگاه اینترنتی دریافت می‌شود افزود: مسئولیت اعزام به مرز بر عهده خود زائران اربعین است و امسال برای خروج زائران اربعین خراسان جنوبی مرز مهران و چزابه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه افرادی که گذرنامه دارند باید حداکثر گذرنامه آنها 6 ماه اعتبار داشته باشد اظهار داشت: زائران از همراه داشتن شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت خودداری کرده و فتوکپی مدارک کارت ملی و گذرنامه را داشته باشند.

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.