ﺳﻪشنبه 28 خرداد 1398
EN

خبرگزاري

شروع ثبت نام زائرین پیاده روی اربعین حسینی از فردا ساعت 9صبح

شروع ثبت نام زائرین پیاده روی اربعین حسینی از فردا ساعت 9صبح

ثبت نام زائرین اربعین سالجاری ان شاء الله از روز پنجشنبه مورخ 5‏/7‏/1397 رأس ساعت 9:00 صبح آغاز خواهد شد.

مدیر حج و زیارت استان با اعلام این خبر بیان داشت: در سالجاری نیز همچون سنوات قبل ثبت نام زائرین از طریق سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir یا مراجعه حضوری به شرکت ها و دفاتر زیارتی سطح شهرستانها و بخشهای مختلف صورت می پذیرد.

ابوالفضل نوفرستی افزود: در سالجاری جهت تسهیل و تسریع در روند صدور روادید جهت ثبت نام صرفاً 5 قلم اطلاعاتی (کدملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، شماره گذرنامه و تاریخ صدور گذرنامه) از زائرین دریافت می‌گردد و اطلاعات تکمیلی همچون تاریخ اعزام، نوع وسیله نقلیه و ... در مرحله پس از پرداخت هزینه انجام می گیرد.

  وی افزود: پس از تکمیل اطلاعات الزامی فوق، لازم است زائرین جهت تحویل گذرنامه خود بر اساس محل سکونت یک دفتر زیارتی را از لیست دفاتر زیارتی با توجه به استان و شهر محل اقامت خود انتخاب نماید.

نوفرستی یادآور شد: ثبت نام در سامانه سماح رایگان می باشد لیکن هزینه هایی که توسط وزارت کشور در سامانه سماح محاسبه و دریافت می‌گردد شامل هزینه روادید، هزینه بیمه و خدمات درمانی و حق الزحمه اخذ روادید به شرح ذیل می‌باشد:

هزینه صدور روادید مبلغ 40 دلار می باشد که معادل ریالی آن با نرخ مصوب بانک مرکزی از طریق درگاه بانکی سامانه دریافت می گردد.

حق بیمه و خدمات درمانی مبلغ 200.000 ریال (150.000ریال بیمه + 50.000ریال هلال احمر)

حق الزحمه دریافت روادید مبلغ 140.000ریال

                                                                                               روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.