جمعه 30 فروردین 1398
EN

خبرگزاري

برگزاری همایش متمرکز زائران حج تمتع خراسان جنوبی

برگزاری همایش متمرکز زائران حج تمتع خراسان جنوبی

همایش توجیهی،آموزشی زائرین حج تمتع شهرستان بیرجند با حضور 1500نفر از زائران اعزامی استان و مسئولان سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان و کاروانهای حج روز گذشته در محل ساختمان جدید نمایشگاه بین المللی بیرجند برگزار شد. فضاهای میقات، جحفه، عرفات، مزدلفه و منا و سایراماکن حج  در محل نمایشگاه با ماکت ایجاد و قسمت های مختلف اماکن برای زائرین معرفی و توصیه های لازم داده شد.

این مراسم که صبح دیروز همزمان با نماز صبح در مسجد امام حسین(ع) آغاز شده بود پس از قرائت دعای ندبه در نمایشگاه جدید بین المللی برگزار و تا ساعت10:30صبح ادامه داشت.  مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت کشور گفت: اقوام و بستگان زائران در خصوص نبود امنیت برای حجاج نگران نباشند. نصیری در این همایش گفت: به زائرین توصیه می شود که با صبر و حوصله در این مراسم حضور یابند و قوانین و مقررات کشور میزبان را رعایت کنند.

اوبوالفضل نوفرستی مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی نیز هدف اصلی برگزاری را آموختن و اجرای میدانی مناسک حج برای برطرف شدن دغدغه های زائران عنوان کرد و گفت: هر زائر ایرانی نماینده ای از کشور ایران است وباید قواعد و ضوابط کشور میزبان را در این ایام رعایت کند تا با مشکل مواجه نشود.

شایان ذکراست در پایان تعدادی از زائرین آموزش های عملی مناسک را در خانه خدا  بصورت نمادین تمرین کردند.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.