ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1397
EN

خبرگزاري

آغاز صدور ویزای اربعین از امروز

آغاز صدور ویزای اربعین از امروز

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه فرآیند صدور ویزای اربعین حسینی(ع) از صبح امروز دوشنبه بیستم شهریور آغاز شده، گفت: سفارتخانه ها و کنسولگری های عراق در شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز مبادرت به صدور ویزا می کنند و با توجه به تصمیم ستاد اربعین، محل اخذ ویزای زائرین استان ، کنسولگری عراق در مشهدمقدس تعیین شده است.

نوفرستی تعداد زائرین ثبت نامی های در سامانه سماح را تاکنون 200نفر اعلام و افزود: در سال گذشته حدود 8هزار نفر از طریق سامانه ویزا دریافت نموده اند و پیش بینی می شود امسال نیز به همین تعداد زائر داشته باشیم.

وی به مشتاقان تشرف به عتبات عالیات در اربعین حسینی توصیه نمود جهت اخذ ویزا حتماً به سامانه سماح مراجعه تا ضمن جلوگیری از اخلال در مرز ، از هرگونه سواستفاده و کلاهبرداری یا افتادن در دام صادر کنندگان ویزای جعلی، پیشگیری نمایند.

مدیرحج و زیارت خراسان جنوبی هزینه های ثبت شده در سامانه سماح طبق مصوبه و ابلاغ ستاد مرکزی اربعین را به شرح ذیل اعلام نمود:

- هزینه روادید، مبلغ 40 دلار که معادل ریالی آن برابر نرخ اعلامی روزانه بانک مرکزی دریافت می‌گردد.

- حق بیمه 172.500ریال + 9% مالیات بر ارزش افزوده جمعاً 188.000ریال

 - هزینه خدمات درمانی (هلال احمر) 62.000 ریال 

- حق الزحمه اخذ روادید 100.000ریال + 9% مالیات بر ارزش افزوده جمعاً 109.000ریال . ضمناً چنانچه زائر جهت ثبت نام به دفتر زیارتی مراجعه نماید و دفتر زیارتی اطلاعات وی را در سامانه ثبت نماید به شرط آنکه زائر هزینه های خود را از طریق درگاه اینترنتی سامانه پرداخت نماید مبلغ 21.800ریال با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به عنوان حق الزحمه ثبت نام بر مجموعه هزینه‌های وی افزوده می‌شود که در هنگام توزیع وجوه به حساب دفتر زیارتی واریز می گردد.

-کلیه هزینه ها صرفاً به صورت الکترونیکی و از درگاه اینترنتی سامانه دریافت می گردد و دفاتر زیارتی به هیچ وجه مجاز به دریافت هیچگونه هزینه ای به صورت نقدی(دلاری و ریالی) نمی‌باشند.


                                                               روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت