پنجشنبه 02 اسفند 1397
EN

خبرگزاري

نکات مهم ایام عرفه؛ قابل توجه زائران و مدیران کاروانها

نکات مهم ایام عرفه؛ قابل توجه زائران و مدیران کاروانها
 با توجه به نزدیک شدن ایام عرفه و استقبال زائران و مشتاقان زیارت برای حضور در کربلا، لازم است تا زائران و مدیران محترم کاروانها نکات ذیل را مورد توجه قرار داده تا انشاءا.. بتوانند ضمن بهره مندی و کسب بهره معنوی از این ایام به میهن ...

نکات قابل توجه زائران :

1) بدلیل پیاده روی و ممانعت از حرکت وانت بار در مسیر اقامتگاه و پارکینگ در کربلای معلی از بهمراه داشتن ساک و وسائل حجیم خود داری فرمایید (فقط دارو ولوازم شخصی در حد یک کیف دستی)

2) همراه داشتن کارت هتل و کارت شناسائی با شماره تلفن عراقی مدیر برای زائرین الزامی است .

3) بدلیل گرما واحتمال پیاده روی ، همراه داشتن آب ضروری بنظر می رسد .

4) با توجه به ازدحام جمعیت و کمبود امکانات و نا رسائی آب ، برق و سوخت ایام مذکور ، ایجاب می کند زائرین گرامی صبر و تحمل بیشتری ازخود نشان دهند

5) همکاری با نیرو های امنیتی ضروری است مدیرا ن ، روحانیون ، مداحان و زائران محترم باید به توصیه های آنان توجه نمایند و هرنوع موارد مشکوک را به نیرو های امنیتی اطلاع دهند

6) زائرین در خصوص رفت و برگشت به طرف اتوبوس بصورت جمعی حرکت نمایند.

نکات قابل توجه مدیران :

1) مدیران کاروان ها توجه داشته باشند بدلیل مسدود بودن مسیر ها از پارکینگ تعلیب در کربلا منتهی به هتل های محل اقامتشان می بایست ساک های بزرگ خود را  در گاراژ تعلیب تحویل متعهد بار نمایند و رسید دریافت کنند

2) مدیران محترم کاروان ها حتماً شماره تلفن های ضروری ستاد کربلاوشماره تلفن راننده وشماره اتوبوس را داشته باشند .

3) مدیران محترم راهنما موظف هستند ساکهای زائرین را با شماره باج و نام کاروان علامت گذاری نمایند تا در صورت مفقودی ساک کشف آن آسان تر باشد .

4) ورود افراد غیر مانیفست بدون اجازه نیروی امنیتی ممنوع می باشد لذا مدیران محترم از ورود اینگونه افراد جلوگیری نمایند (مگر اینکه نامه ای از ستاد های مستقر در نجف اشرف ، کربلا معلی و کاظمین به همراه داشته باشند )

5) مدیران محترم راهنما ، با مسئولین حمل ونقل  ودستیاران در خصوص اعلام ساعات مغادره و حرکت از هتل ها همکاری شایسته داشته باشند .

6) مدیران محترم راهنما زائرین خود را نسبت به حفاظت و مراقبت از اشیاء با ارزش وپول نقد توصیه نمایند .

7) مدیران محترم راهنما با دریافت کارت هتل در پارکینگ تعلیب با نیروی امنیتی همکاری لازم را بعمل آورند .

8) مدیران محترم کاروان های مغادره باید طبق روال عادی اتاق ها را در ساعت مقرر تخلیه کنند .

9) با توجه به اینکه کاروان های مغادره به کاظمین ، عملاً از فرصت یک روز اقامت در کاظمین برای حضور در مراسم عرفه استفاده می کنند لذا پس از زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه ، و دریافت ناهار سفری کربلا را  به مقصد کاظمین ترک نمایند .

10) غذا وآب شرب کاروان های مغادره به نجف اشرف ، پس از ادای نماز ظهر و حرکت به سوی پارکینگ به صورت سفری در پارکینگ تعلیب تحویل کاروان ها خواهد شد .

11) حضور کاروان های مغادره به کاظمین در روز عرفه در کربلا با ثبت نام در بدو ورود به کربلا و به صورت داوطلبانه خواهد بود .

تذکرات ویژه کاروان های عبوری به کربلا جهت درک عرفه

"منظور از کاروان های عبوری ، کاروانهایی هستند که در نجف اشرف اقامت دارند و قصد حضور در مراسم زیارت عرفه را دارند "

 1- مدیران کاروان های مقیم نجف اشرف که قصد حضور در کربلا برای روز عرفه را دارند باید در بدو ورود به نجف اشرف نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .

2- مدیران کاروان هایی که از نجف اشرف برای حضور درکربلا برای روز عرفه می آیند باید اطلاع داشته باشند که با توجه به محدودیت (واحتمالاً ممنوعیتِ) استفاده از مینی بوس جهت انتقال زائرین ممکن است حدود چند کیلومتر پیاده روی داشته باشند لذا زائرین خود را در این خصوص توجیه نمایند

3- مدیران کاروانها بایستی پس از اطمینان از حضور کلیه زائرین در اتوبوس حرکت نمایند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.