پنجشنبه 02 اسفند 1397
EN

خبرگزاري

اطلاعیه مدیریت حج و زیارت خراسان جنوبی درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در مرحله دوم عمره‌مفرده سال 1436 ه.ق (94-1393 ه.ش)

اطلاعیه مدیریت حج و زیارت خراسان جنوبی درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در مرحله دوم عمره‌مفرده سال 1436 ه.ق (94-1393 ه.ش)

بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره سال 1436 هجری قمری(پروازهای حدفاصل 1393/12/22 تا 1394/03/26) راس ساعت 9صبح روز پنج شنبه مورخ 1393/11/16 در کلیه شرکتهای خدمات زیارتی استان آغاز می شود.

توجه: لیست کاروانهای عمره استان به همراه تاریخ پرواز، شرکت هواپیمایی، شهرستان مربوطه، گروه قیمتی، هزینه و مدت سفر در پایگاه اطلاع رسانی مدیریت حج وزیارت خراسان جنوبی به آدرس: http://Sk.haj.ir   قابل دسترسی می‌باشد.

تذکرمهم: زائرین مهم تر می بایست صرفاً در کاروان های شهرستان محل سکونت خود ثبت نام نمایند و ثبت نام در کاروان های شهرستان های دیگر استان در روز اول ثبت نام هیچگونه مجوزی ندارد.

الف)مشمولین ثبت ‌نام:

آن‌دسته از افراد و دارندگان کارت ثبت‌نامی ملی و ملت که در سامانه Fakher.haj.ir  اقدام به درج اطلاعات نموده و اینک وضعیت اعزام سرگروه و همراهان آنان (طبق اولویت اعلامی ذیل) با رنگ سفید مشخص گردیده باشد، به‌شرح جدول زمان‌بندی ذیل(درقالب اولویت‌های اصلی و ذخیره تعیین شده) امکان رزرو و انتخاب پرواز را خواهند داشت.

1-     اولویت‌های فوق چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام ننموده یا در مهلت 72ساعت بعداز رزرو برای ثبت‌نام قطعی به دفاتر زیارتی مراجعه ننمایند رزرو آنان باطل و ظرفیت خالی گروه‌ها برابر جدول زمان‌بندی ذیل از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌گردد.

2-     درصورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 401 به بعد نیز به‌همین روش در سامانه فاخر ازسوی مدیریت حج و زیارت خراسان جنوبی برای اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام فعال می‌گردد.

 توجه: تشرف معمترین در هرزمان منوط به صدور به موقع روادید ازسوی سفارت کشور عربستان سعودی و تأیید جداول پروازی می باشد.

ب) نحوه ثبت ‌نام و مدارک لازم:

1-     در سالجاری بستر لازم برای تقاضای تشرف به عمره با مراجعه مستقیم به سامانه  Fakher.haj.ir فراهم می‌باشد. تأکید مینماید تا قبل از شروع ثبت نام قطعی در کاروان ها قبلاً به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و اخذ کلمه کاربری و رمز ورود به سامانه اقدام و سپس با انتخاب و تأیید کاروان مورد نظر با دریافت برگه رزرو جا برای نهایی نمودن ثبت‌نام اولیه خود حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه نمایند.

2-     هرگونه رزرو و ثبت‌نام اولیه برای اعضای گروه از سوی سرگروه با استفاده از کد ملی و کلمه عبور سرگروه امکان پذیر خواهد بود. از اینرو لازم است سرگروه‌ها با مراجعه به سامانه فاخر وضعیت گروه را به مرحله ثبت‌نام در کاروان‌ها رسانده باشند.

3-     قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه به کارگزار مقصد در مهلت تعیین‌شده به همراه مدارک مورد نیاز (قید شده در برگه رزرو جا) خواهد بود. ازاین‌رو چنانچه قبلاً افراد اقدام به درج اطلاعات خود و همراهان ننموده باشند ابتدا می‌بایست مراحل اولیه را درسامانه مذکور طی نموده و سپس اقدام به انتخاب تاریخ پرواز و رزرو جا درگروه پروازی مورد نظر نمایند.

4-     هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون  راهنما می باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده است و می‌بایست برابر قیمت‌های مصوب مدیریت حج و زیارت استان، این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد.

5-     کلیه دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور آمادگی دارند تا درصورت تمایل و مراجعه متقاضیان، از طریق سامانه مذکور قبلاً با درج اطلاعات (تشکیل گروه و دریافت کلمه کاربری و رمز عبور برای متقاضیان) و رزرو جا و ثبت نام اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام نمایند. لیکن مجدداً تأکید می نماید این مراحل را مطلقاً به روز ثبت نام قطعی موکول ننمایند.

6-      به منظور جلوگیری از هرگونه اختلال در انجام رزرواسیون، تغییر استان محل اعزام در سامانه فاخر از تاریخ 93/11/16 به مدت 5 روز  میسر نخواهد بود.

7-     جهت تسهیل در صدور روادید و جلوگیری از تأخیر و مشکل احتمالی تأکید می‌گردد کلیه افرادی‌که پروازهای انتخابی آنان از 1393/12/22 تا 1394/1/18 می‌باشد، لازم است گذرنامه (دارای اعتبار هفت ماه از تاریخ پرواز) خویش را هنگام مراجعه به دفتر زیارتی جهت قطعی نمودن ثبت‌نام ارائه نمایند.

                                                                                                                                روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

نقی
نقی شنبه, 18 بهمن,1393 23:27
سلام مرسی عالی بود توضیحات