دوشنبه 25 آذر 1398
EN

خبرگزاري

اطلاعیه اربعین حسینی

اطلاعیه اربعین حسینی

اطلاعیه اربعین حسینی

به اطلاع متقاضیان شرکت در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی(ع) میرساند با توجه به مصوبه ستاد محترم مرکزی اربعین حسینی(ع) ثبت نام زائرین اربعین ان شاء الله از روز جمعه مورخ 1‏/6‏/1398 از ساعت 10:00صبح در سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir آغاز خواهد شد، بدینوسیله موارد و نکات حائز اهمیت ذیل جهت آگاهی هم استانی های معزز اعلام میگردد:

 • با توجه به مفاد تفاهم نامه اربعین میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق زایرین می توانند از تاریخ 19‏/6‏/1398 (10 محرم 1441) لغایت 7‏/8‏/1398(30 صفر 1441) بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند. بدیهی است مدت اقامت در خاک عراق همچون گذشته یک ماه از تاریخ ورود می باشد.
 • لغو روادید صرفاً در بازه زمانی فوق اجرایی می باشد و چنانچه زائری قصد تشرف قبل و یا بعد از بازه زمانی مذکور را داشته باشد الزاماً می بایست نسبت به تهیه روادید اقدام نماید.
 • با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین "نیروی انتظامی موظف می باشد با کنترل ترددها و اطلاع رسانی به موقع صرفاً اجازه عبور و مرور زائرین از دهم محرم تا آخر صفر برای افراد ثبت نام شده در سامانه سماح را صادر نماید." در این خصوص مقرر گردید: لینک ارتباطی سامانه ناجا با سامانه سماح برقرار گردد.
 • زائرین محترم در هنگام ثبت نام در سامانه نسبت به ثبت دقیق شماره گذرنامه نهایت دقت را به عمل آورند.
 • با توجه به اینکه سامانه سماح قابلیت ثبت نام گروهی را دارد توصیه می شود با توجه به ماهیت سفر اربعین زائرین عزیز تشرف خود را همراه با یک سرگروه خبره و آشنا به کشور عراق برنامه ریزی نمایند.
 • در هنگام ثبت نام در سامانه سماح درج اطلاعات اولین نفر در سامانه به منزله سرگروه می باشد لذا زائرین عزیز دقت نمایند سرگروه را فردی متعهد، مسئول و خبره انتخاب نمایند. البته تعویض سرگروه در سامانه پس از ثبت نام نیز امکانپذیر می باشد.
 • با توجه به لزوم داشتن اطلاعات و آمار تعداد زائرین جهت برنامه ریزی و ساماندهی بهتر اعزام زائرین توسط ستاد مرکزی اربعین، در فرایند ثبت نام اطلاعاتی همچون تاریخ رفت و برگشت و نوع وسیله نقلیه از زائرین درخواست می گردد که خواهشمند است زائرین محترم به جهت یاری رساندن به خادمین خود در ستاد مرکزی اربعین این اطلاعات را به دقت بیشتری ثبت نمایند.
 • تقسیم بندی خروج زائرین از مرزها توسط ستاد مرکزی اربعین تعیین و به کمیته ثبت نام و اعزام ابلاغ گردیده است و این کمیته صرفاً تصمیمات ستاد محترم اربعین را در سامانه پیاده سازی نموده است.
 • با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، داشتن بیمه نامه برای تمامی زائرین اربعین الزامی می باشد بدین منظور در سالجاری جلسه ای با حضور نماینده دستگاه های نظارتی (دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور) و همچنین نمایندگان وزارت کشور، هلال احمر و بیمه مرکزی در سازمان حج و زیارت برگزار گردید که به اتفاق آراء بیمه ایران به عنوان شرکت بیمه گر زائرین اربعین انتخاب گردید.
 • در سالجاری علیرغم افزایش چند برابری هزینه های ارزی نسبت به سال گذشته با پیگیری ها و رایزنی‌های مستمر سازمان حج و زیارت حق بیمه زائرین نه تنها افزایشی نداشته، به حمدالله توانسته ایم تعهدات شرکت بیمه گر را نیز نسبت به سنوات قبل افزایش دهیم، بر این اساس جدول تعهدات شرکت بیمه به شرح ذیل جهت آگاهی همکاران و زائرین محترم ارائه می گردد.

عنوان هزینه

سال 1397

سال 1398

پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) هر یک از بیمه شدگان

350.000.000 ریال

400.000.000 ریال

پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه هر یک از بیمه شدگان

1.850.000.000 ریال

2.000.000.000 ریال

پرداخت غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه هر یک از بیمه شدگان

تا سقف 2.200.000.000 ریال

تا سقف 2.400.000.000 ریال

پرداخت هزینه های درمانی بستری بیمارستانی در اثر بیماری و یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان

تا سقف 250.000.000 ریال

تا سقف 275.000.000 ریال

پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی هر یک از بیمه شدگان

تا سقف 25.000.000 ریال

 تا سقف 27.500.000 ریال

 
 • تجربه سنوات گذشته نشان داده است که زائرینی که در سامانه سماح ثبت نام ننموده بودند متأسفانه در هنگام بروز حوادث دچار مشکلات و گرفتاری های بسیاری برای خود و بعضاً خانواده هایشان شده اند.
 • با توجه به نظر ستاد مرکزی اربعین در سالجاری مبلغ 250.000 ریال به عنوان هزینه های مصوب ثبت‌نام در سامانه سماح مصوب گردیده است که از این میزان، مبلغ 30.000 ریال با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به عنوان حق الزحمه ثبت‌نام برای دفاتر زیارتی و مابقی به عنوان هزینه خدمات درمانی (هلال احمر) و بیمه ای درنظر گرفته شده است.
 • با توجه به اینکه سامانه سماح در دسترس عموم مردم می باشد، زائرین می توانند رأساً نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند و لزومی به مراجعه حضوری به دفاتر زیارتی ندارند لیکن چنانچه زائری به هر دلیلی اعم از عدم آشنایی با سامانه، عدم دسترسی به اینترنت و .... جهت ثبت نام به دفاتر مراجعه نماید مبلغ 30.000 ریال بر هزینه خدمات درمانی و بیمه ای وی افزوده می گردد (جمعاً 250.000ریال) و پرداخت آن نیز صرفاً به صورت الکترونیک و از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح می باشد. بدیهی است دریافت هرگونه وجهی خارج از نرخ مصوب توسط کارگزاران چه به صورت نقد و یا از طریق دستگاه کارت خوان دفتر زیارتی ممنوع بوده و با متخلفین برخورد خواهد شد.
 • در سالجاری با توجه به لغو روادید در ایام اربعین، دفاتر زیارتی صرفاً عملیات ثبت نام را انجام می دهند و عملیات دریافت و ارسال گذرنامه به شرکت های مرکزی در سالجاری حذف گردیده است.
 • پس از پایان ثبت نام و پرداخت وجه توسط زائر، سامانه سماح رسیدی شامل اسامی، مبلغ و شرایط و تعهدات شرکت بیمه ارائه می نماید. علاوه بر رسید، کارت شناسایی زائرین اربعین 1398 نیز در سامانه پیش بینی شده است لذا دفاتر زیارتی موظف می باشند پس از ثبت نام نسبت به چاپ رسید و کارت شناسایی اقدام و تحویل سرگروه نمایند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.