مدیریت حج و زیارت استان خراسان جنوبی

تاریخ: 14 بهمن 1400

رئیس سازمان حج و زیارت: قیمت بسته های زیارتی سفر به سوریه کاهش یافت

علی رضا رشیدیان در نشست شورای مدیران سازمان حج و زیارت با اشاره به پیش ثبت نام سفرهای زیارتی سوریه که از چهارشنبه گذشته آغاز شده است گفت: طی این مدت بیش از 4 هزار 700 نفر پیش ثبت نام کرده اند.

وی عنوان کرد: دست اندرکاران ذیربط هرچه سریعتر اقدامات مربوط به هماهنگی و نام نویسی این متقاضیان را انجام می دهند تا امور اعزام توام با عزت ، کرامت، امنیت و سلامت این متقاضیان سفر سوریه و زیارت حرمهای مطهر حضرت زینب و حضرت رقیه سلام الله علیها انجام شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه طی مدت راه اندازی سفرهای زیارتی سوریه دست اندرکاران تلاش خود را برای کاهش هزینه ها انجام داده اند، گفت: خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته هزینه سفرهای 4 شب به رقم 8 میلیون و 350 هزار تومان و 3 شب به 7 میلیون و 962 هزار تومان کاهش یافته است ضمن آنکه بسته سفر هفت روزه به سوریه نیز مدنظر قرار دارد.

وی تاکید کرد: برای سفرهای سوریه و عتبات عالیات در ایام ماه مبارک رجب وشعبان برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا مشتاقان زیارت به اعتاب مقدسه از این ایام پربرکت بهره معنوی لازم را کسب کنند؛ ضمن اینکه برای سفرهای نوروزی عتبات عالیات که بزودی نام نویسی آن آغاز می شود نیز برنامه ریزی های لازم در دست انجام است.

رشیدیان در خصوص سفربه عتبات عالیات در ایام ماه مبارک رمضان نیز تصریح کرد: تمهیدات و بسته های سفری برای اقامت 10 روزه زائران نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا زائران ضمن بهره مندی از فیوضات ماه رمضان امکان زیارت اعتاب مقدسه را داشته باشند و بهره معنوی لازم از این فرصت کسب نمایند.

وی در ادامه بر ضرورت ارائه خدمات درمانی و پزشکی مناسب به زائران عتبات عالیات تاکید کرد وخواستار هماهنگی بیشتر میان دست اندرکاران امر شد تا خدماتی مطلوب و با کیفیت ارایه شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این نشست ضمن تبریک آغاز ایام الله دهه مبارک فجر، یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و تاکید کرد: باید تمامی تلاش خود را برای اعتلای ارزشها و آرمانهای انقلاب و انتقال آن به نسلهای دیگر به کار ببندیم.

وی انقلاب اسلامی ایران را عقلانی ترین انقلاب جهان دانست و تصریح کرد: حرکتی که به رهبری امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب انجام گرفت انقلابی بسیار بزرگ بود که در میان سایر انقلاب های جهان چنین نمونه ای به لحاظ عقلانی وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه ضمن تسلیت رحلت آیت الله صافی گلپایگانی مرجع تقلید شیعیان گفت : این عالم ربانی از بزرگان و چهره های برجسته شیعه بودند که در تمام عمر با برکت خود به دفاع از فقه شیعی پرداختند و خیرخواه نظام و انقلاب اسلامی بوده و آثار بسیار ارزشمندی ازخود به جای گذاشتند.

رشیدیان همچنین سالگرد ارتحال حجت الاسلام مظلومی معاون اسبق بعثه مقام معظم رهبری را اتسلیت گفت و یاد و خاطره آن مرحوم را گرامی داشت.

در ادامه این جلسه معاونان سازمان حج و زیارت گزارش هایی را در خصوص اعزام زائران به اعتاب مقدسه سوریه و برنامه ریزی ها برای سفر حج و عمره ارائه کردند.