مدیریت حج و زیارت استان خراسان جنوبی

تاریخ: 03 شهریور 1398

پیگیری نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان جنوبی از آخرین وضعیت سلامت حجاج استان خراسان جنوبی

در تماس تلفنی با مدیر حج و زیارت استان صورت گرفت

پیگیری نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان جنوبی از آخرین وضعیت سلامت حجاج استان خراسان جنوبی

 

آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان و آقای معتمدیان استاندار خراسان جنوبی طی تماس های تلفنی با مدیر حج و زیارت استان در مکه مکرمه  وضعیت زائرین حج استان را جویا شدند. مقامات عالیه استان ضمن  ابلاغ سلام گرم خود به زائرین و آرزوی سلامتی و حجی مقبول برای آنان، جویای احوال 3 نفر از زائرین که در حال گذراندن دوران نقاهت خود میباشند شدند.آقای نوفرستی مدیر حج و زیارت استان  طی این ارتباط تلفنی ضمن ارائه گزارش از روند خدمات ارائه شده به ضیوف الرحمن بیان داشت امسال یک زائر به دلیل سکته قلبی به رحمت خدا رفتند که با رضایت خانواده در مکه مکرمه به خاک سپرده شد .آقای نوفرستی وضعیت 3 زائری که دوران نقاهت خود را پشت سر می گذرانند رضایت بخش توصیف نمود و افزود این زائرین به کاروانهای خود  ملحق شده اند  و بقیه زائرین استان در سلامت کامل بسر می برند.

وی به زمان بازگشت کاروانها اشاره و افزود: انشاالله تعداد 2500 زائر طی 10 پرواز از فرودگاه جده به استان مراجعت خواهند نمود  وطبق برنامه اولین گروه در ساعت 2 با مداد 4 شهریور و آخرین گروه ساعت 1 بامداد 9 شهریور وارد فرودگاه بین المللی مرکز استان خواهند شد. مدیر حج و زیارت استان در ارزیابی خود از حج سال جاری، ارتقاء  روند خدمات دهی به زائرین را در مقایسه با سال قبل یکی از نکات بارز حج امسال برشمرد.آقای نوفرستی به مدت زمان سفر زائرین اشاره و بیان داشت علیرغم افزایش مدت زمان سفر کاروانها به بیش از 40 روز شاهد رضایت قابل توجه زائرین استان از این سفر معنوی هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد انشاالله دعای زائرین در حق همه دستگاهها و افرادی که در اعزام زائرین و استقبال از آنان تلاش نمودند مورد قبول درگاه حق تعالی واقع شود.